دلیل قهر خوکچه هندی چیه ؟

آیلا

⭐⭐⭐ملکه⭐⭐⭐
آیا خوکچه هندی با من قهر کرده چیکار کنم ؟

با من قهر کرده؟ ....
خوکچه م ماده ست...
نه ماهه و تنهاست
به خاطر حساسیت مامانم گذاشتمش تو اتاقم اونجا هم رفت و آمد کمه.
چیکار باید بکنم که قهر نباشه؟

بعدشم این که... چند وقته به پهلو هاش حساس شده دست میزنم بدش میاد و گاز میگیره. در اصل خوکچه گاز آنچنان جدی نمیگیره ولی خب حالت تهاجمی ش برای من تعریف نشده ست! خیلی حساس شده.... نمیدونم چی شده! هرکاری بگید میکنم تا رفتاراش دوباره عادی شه

جواب : در اين سن كمبودهايي داره كه فقط با حضور شما جبران نميشه . وظيفه شما در قبلا يك حيواني كه سرپرستي ميكنيد ، غير از نيازهاي اوليه ، رسيدگي ، وقت گذاشتن و توجه زياده . حيوانات هم درك و احساس دارن . بي توجهي ، خشم ، محبت و ترس رو عميقا احساس ميكنن . وقتي اتاق
ديگه اي دور ازهمه گذاشتيد و به اندازه كافي براش وقت نميزاريد پرخاشگر ميشه . تعجب نداره ، بله با شما قهر كرده ، چون به ساده ترين نيازش كه برقراري رابطه عاطفيه كم توجهيد . چطور بايد اين اعتراض رو نشون بده ؟ با گاز گرفتن ، دوري از شما ، جويدن قفس و خيلي چيزهاي ديگه .

سني نيست كه حضور شما به تنهايي اغناش كنه. به جفت احتياج داره كه با توجه به حساسيت مادرتون ، و سختي در نگهداريش ، اين مسئله ميتونه مشكلساز بشه . بهترين راه عقيمسازيشه و بعد از اون اوردن يك خوكچه نر عقيم و همسن كه با ارامش كنار همديگه باشن و بچه اي هم متولد نشه . ميتونيد گوشه مناسبي از اتاق ، براش فضاي بزرگتري با الگو گرفتن از تصاوير اينترنتي در نظر بگيريد يعني بيرون از قفس نگهداري بشه در خانه هاي دست ساز با اسباب بازيهاي مجاز جوندگان كه ازادانه بازي كنه .

سوال ،:این اسباب بازی و دندونی وو همه جیز داره. دیروز قفس روی جاشو برداشتم گذاشتم کنار و دور تا دور میز رو با مقوا حاشیه دار کردم دادم بالا تا یه وقت نیوفته از رواین میز. یه کمم بیشتر به اتاق همه مون رفت و آمد میکنیم. این که گازم میگیره بخاطر فصل جفت گیری شه؟... خب من فعلا تا یه سال نمیتونم بهش نر اضافه کنم. سعی میکنم بیشتر کنارش باشم. خودمم دانشجو ام هر وقت برسم خونه بهش رسیدگی مبکنم.

جواب : رسیدگی لازم داره عزیزم. اسباب بازی یا هر چیز دیگه ای ، جایگزین یک دوست خوب یا جفت نیست.
گاز گرفتن هم به این مسئله ارتباطی نداره. موقعی که از چیزی ناراحت باشن ، یا برای ارتباط برقرار کردن اینکارو انجام میدن. و یازمانی که دست شما رو با غذا اشتباه بگیرن.
Û°Û¸_Û²Û±_Û³Ûµ_.jpg

Black

⭐کاربر ویژه⭐
زندگی قبلیم یه خوکچه هندی بودم

بالا