طرز تهیه سمبوسه آبادانی و خوزستانی + آموزش تصویری

• شروع کننده موضوع مژده
  • تاریخ شروع

مژده

Guest
مواد لازم

1. 3 عدد سیب زمینی آبپز
  2. 1 عدد پیاز
  3. نصف لیوان گشنیز جعفری خرد شده
  4. 1/4 لیوان تره یا پیازچه خرد شده
  5. نان لواش
  6. 1 ق غذاخوری رب گوجه (قابل حذف)
  7. نمک فلفل سیاه و قرمز

مراحل​

1. سیب زمینی آبپز رو له میکنیم. پیاز رو نگینی خرد میکنیم و با کمی روغن و زردچوبه تفت میدیم. وقتی طلایی شد رب رو اضافه میکنیم وقتی تفت خورد نمک و فلفل سیاه و فلفل قرمز فراوان (به دلخواه) اضافه میکنیم و از روی حرارت برمیداریم

2. سبزی خرد شده و سیب زمینی له شده رو اضافه و خوب مخلوط میکنیم نان ها رو مستطیل برش میدیم کمی از مواد سمبوسه رو میذاریم گوشه نان و به دلخواه میپیچیم. داخل تابه یا شیر جوش روغن سرخ کردنی میریزیم وقتی گرم شد دوطرف سمبوسه ها رو خوب سرخ میکنیم.

صنم

Guest
وااای مرسیی مهربووونم من خیلی وقته دنبال این سنبوسه بودم????ما با گوشت درست میکنیم با سیب زمینی بلد نبودم?????

استارتر
استارتر

مژده

Guest
وااای مرسیی مهربووونم من خیلی وقته دنبال این سنبوسه بودم????ما با گوشت درست میکنیم با سیب زمینی بلد نبودم?????
فدات عزیزم ?اصل سمبوسه آبادانی و جنوبی اینه که با سیب زمینی درست بشه. هم خوشمزس هم خیلی ارزون درمیاد?

بسته شد

Guest
مواد لازم

1. 3 عدد سیب زمینی آبپز
  2. 1 عدد پیاز
  3. نصف لیوان گشنیز جعفری خرد شده
  4. 1/4 لیوان تره یا پیازچه خرد شده
  5. نان لواش
  6. 1 ق غذاخوری رب گوجه (قابل حذف)
  7. نمک فلفل سیاه و قرمز

مراحل​

1. سیب زمینی آبپز رو له میکنیم. پیاز رو نگینی خرد میکنیم و با کمی روغن و زردچوبه تفت میدیم. وقتی طلایی شد رب رو اضافه میکنیم وقتی تفت خورد نمک و فلفل سیاه و فلفل قرمز فراوان (به دلخواه) اضافه میکنیم و از روی حرارت برمیداریم

2. سبزی خرد شده و سیب زمینی له شده رو اضافه و خوب مخلوط میکنیم نان ها رو مستطیل برش میدیم کمی از مواد سمبوسه رو میذاریم گوشه نان و به دلخواه میپیچیم. داخل تابه یا شیر جوش روغن سرخ کردنی میریزیم وقتی گرم شد دوطرف سمبوسه ها رو خوب سرخ میکنیم.

خیلی خوشمزههه میشه???

mersana1400

Guest
ما یه دوست اهوازی داریم همیشه خونه اونا سمبوسه میخوریم دیگه یا غذاهای جنوبی

رها جونییییی

Guest
بوشهر از اینا درست میکنن تو نایلول های کوچیک بسته بندی میکنن میفروشن

بالا